Inici » croniques - General » Bon paper del juvenil masculí Llevant Mobiliari i del cadet femení Blanc de Gris a la Copa d’Espanya de Voleibol -

BON PAPER DEL JUVENIL MASCULI I DEL CADET FEMENI A LA COPA D’ESPANYA DE VOLEIBOL.

Del dijous día 27 al diumenge día 30, se va jugar a Valladolid la Copa d’Espanya de Voleibol Juvenil i Cadet, amb la participació per primera vegada de 2 equips del nostre Club. L’equip Juvenil Masculi, Llevant Mobiliari CV Manacor no va dur sort a la primera Fase ja que va quedar enquadrat a un Grup amb el CV Miquelturra de Ciudad Real, el CV Valencia i el CV. Leganés. Precisament aquests 2 equips, Valencia i Leganés, varen quedar tercers i cinqués a la Classificació Final del Campionat. El debut va esser amb el Miguelturra i el nostre equip se va imposar per 2 Sets a 1.

Cal dir que tota la Competició se va jugar al millor de 3 Sets. En el segon partit va perdre amb el Valencia per 2-1, 13-15 al tiebreak. En el tercer partit va perdre per 0-2 amb el Leganés. Va quedar tercer al Grup de Classificació i va haver de jugar dels llocs 9 al 12. Al primer partit va guanyar al CV Hervás Cuenca per 2-1 i al segon va guanyar al CV. Oviedo per 2-0, finalitzant per tant a la novena posición final. L’equip Cadet Femeni, Blanc de Gris CV Manacor, va jugar a la Competició de cadet Femeni 2. A la primera Fase, va guanyar els tres partits del seu Grup. Al Sant Cugat de Barcelona per 2-0, al CD. Cristo Rey de Valladolid i al CV Covadonga B per 2-1. Al partit de 1/8 de Final va guanyar per un clar 2-0 al CV Illa Grau de Castelló. El partit de ¼ de Final era amb el CV. Zalaeta de La Coruña. El partit se va decidir al tiebreak, a on incomprensiblement les nostres jugadores varen desaprofitar una aventatge de 10-3 al seu favor, i perdent per 15-17 amb un equip inferior al nostre i que se va ficar a la Final. El primer partit pel lloc 5 al 8 el varem guanyar pesar 2-1 al CV Oviedo. El segon partit el varem guanyar al CV Premiá de Dalt Maresme de Catalunya per 2-1. Aquesta vegada la remontada va esser nostre, de un 7-14 varem passar a un 16-14 al nostre favor. Al final 5ª posició de les nostres cadets, una posició un poc agridolça, després de només haver perdut un partit en tot el Campionat i que el teniem praticament guanyat.

MARIA ANTONIA GOMILA, “GOMI”, MVP DEL PARTIT DE LES ESTRELLES La jugadora formada a les Categoríes inferiors del CV. Manacor i actualment la Libero del Avarca de Ciutadella de Superlliga Femenina, Mª Antonia Gomila, va esser designada la Jugadora mes Valuosa, MVP, del partit “All Star” que se va jugar el dissabte a Valladolid, coincidint amb la Copa Espanya de Voleibol. Enhorabona, Gomi!!