Inici » croniques » CRONICA DEL CAP DE SETMANA 29-01-18 -

CRÒNICA DEL CAP SE SETMANA.

VICTÒRIA DEL PODES I TALES CV MANACOR DINS TENERIFE
CV CISNEROS ALTER – PODES I TALES CV MANACOR : 1-3 (28-26, 13-25, 14-25, 11-25).
Alineació : Tous, Román, Mesquida, Cabrer, Gallego i Chourio. lliure : Catalá. També varen jugar (Rey i Meléndez).
Comentari : Després de moltes hores de viatge a Tenerife, en el primer Set l’hi va costar arrancar als nostres jugadors que varen fer mes errades que les habituals i varen perdre aquest primer Set per un ajustat 28-26.
A partir dels segon Set, el nostre equip va jugar al seu nivell habitual i va passar per damunt l’equip local que no va arribar als 15 punts en cap dels tres darrers Sets.
Després d’aquesta jornada el noste equip continua una setmana més a la primera posició de la taula clasificatòria, amb un avantatge de 3 punts amb el segon classificat, el CV Leganes, que ha jugat un partit menys que el nostre equip.
Precisament, aquest cap de setmana, el Leganés ve a jugar a Manacor. Si el nostre equip aconseguís una victòria per 3-0 o 3-1, a falta de 3 jornades per finalitzar la Lliga, tendría moltes possibilitats de finalitzar a la primera o segona posició de la Lliga i classificar-se per jugar la Lligueta d’Ascens a Superlliga.

Pel que fa als partits que varen jugar els altres equips del Club, quasi hi va haver un ple de victòries. L’únic equip que va perdre el seu partit va esser l’equip Infantil Femení que, després de guanyar els 2 primers Sets dins Pòrtol,va veure com l’equip local l’hi va remontar el partit.

Els resultats dels equips del Club que varen jugar aquest cap de setmana, són els següents :
Infantil Femení : CV Portol – Electrocor CV Manacor : 3-2 (24-26, 18-25, 25-15, 25-22, 15-6).
Cadet Femení : CV Portol – Blanc de Gris CV Manacor : 0-3 (20-25, 18-25, 11-25).
Juvenil Masculí : CV Vilafranca – Bar Truis CV Manacor : 1-3 (18-25, 25-18, 16-25, 20-25).
1ª Balear Femenina : Café Es Pop CV Manacor – CV Bunyola : 3-0 (25-13, 25-21, 25-13).

Els horaris dels partits d’aquest cap de setmana a Manacor són els següents :
Infantil Femení : Electrocor CV Manacor – CV Sóller, divendres a les 18’00 hores.
Superlliga Masculina 2 : Podes i tales CV Manacor – CV Leganés, dissabte a les 17,00 hores.
Juvenil Masculí : Bar Truis CV Manacor – CV Rafal Vell, dissabte a les 19’00 hores.

La imagen puede contener: 17 personas, personas sonriendo