La setmana passada del 1 al 5 de Maig, se va jugar a Soria el Campionat d’Espanya Juvenil Masculi amb la participació de 24 equips, dividits en 6 grups de 4 equips.

A la primera Fase, el nostre equip va debutar amb una lluitada victòria per 3-1 amb el CV Teruel. El segon partit amb Universitat de Granada decidia el primer lloc del Grup. El nostre equip després d’avançar-se per 2-0, va veure com l’equip andalús empatava el partit a 2 Sets. Finalment el tiebreak del cinqué set va caure del nostre costat per un clar 15-6. El tercer partit va esser amb Universitat de Valladolid i el nostre equip no va tenir cap problema per guanyar per un clar 3-0, i quedar classificat per la segona Fase com a primer de Grup.

A la segona Fase els grups eran de 3 equips i el que quedava primer passava directament a Semifinals. El primer partit el vàrem jugar amb el Boiro de Corunya, Campió de Galicia, al que varem guanyar per 3-1. El segon partit era amb el San Roque Batán de Las Palmas i el nostre equip va guanyar el partit per un clar 3-0 i aconseguia clasificarse per les Semifinals.

La semifinal la varem jugar amb el Sant Pere i Sant Pau de Tarragona. Després de guanyar amb claretat el primer Set, el nostre equip va baixar el seu nivell de joc i l’equip català se va avançar per 2-1 al marcador. El nostre equip va aconseguir empatar a 2 Sets, però no va poder aconseguir la victòria en el cinque Set, desaprofitant una oportunitat única d’aficarse a una Final d’un Campionat d’Espanya.

El partit pel tercer i quart lloc el vàrem jugar amb l’equip local, Rio Duero Soria. El partit va esser pràcticament una repetició del partit de Semifinals i vàrem tornar a perdre al tiebreak del cinqué Set.

El Campió va esser el CV Xàtiva que se va imposar per un clar 3-0 al Tarragona.

Enhorabona a tots els jugadors, tècnics i als aficionats venguts de Manacor i que no se varen aturar d’animar al Manacor.

L’EQUIP ALEVÍ MASCULI CAMPIO DE BALEARS I EL FEMENI SUBCAMPIÓ

El seguent cap de setmana se va jugar a Capdepera i Bunyola el Campionat de Balears de la categoría Alevi, tant masculina con femenina.

A la categoría Femenina hi varen participar 26 equips i el nostre equip va aconseguir la victoria guanyant al Soller en la Final.

A la categoría masculina eran 8 els equipos inscrits i els nostres nins varen perdre la Final devant el CV Portol.