Inici » croniques - General - premsa - senior masculi » El sénior masculí de Superlliga ja és CONECTABALEAR CV MANACOR -

El Club Voleibol Manacor ha tancat avui un conveni de patrocini amb CONECTABALEAR. Aquesta empresa, nascuda a Manacor, col.labora amb el nostre club des de fa anys, però avui ambdues entitats hem tancat un nou acord que converteix CONECTABALEAR en el patrocinador més important i principal del club, ja que a partir d’ara esponsoritzarà l’equip masculí de Superlliga sénior, que des d’avui passa a dur el nom de CONECTABALEAR CV MANACOR.

Amb aquest nom viatjarem per tota Espanya representant els colors del club i donant lo millor de noltros per fer un gran paper a sa Primera Divisió Nacional, on debutam enguany per primera vegada. Aquest llaç amb CONECTABALEAR fa que el club no només tengui un gran company de viatge sinó que endemés, ens manté units en els nostres orígens amb una empresa familiar de Manacor i comarca, que ha crescut fins a convertir-se en una referència a nivell de les comunicacions a les illes.

El nom de CONECTABALEAR per el nostre equip de Superlliga, encaixa perfectament amb els valors dels nostre club. Som una entitat manacorina, de fort arrelament social aquí a sa nostra illa, i ens enorgulleix que sigui precisament una empresa mallorquina i manacorina, la que aposti per nosaltres i ens hagi donat aquesta empenta tan important, sense la qual no hauríem pogut materialitzar aquest somni de jugar a la Lliga d’Or del voleibol nacional. Amb aquest patrocini, des del club podrem asumir les despeses que suposa militar a primera divisió i dur a terme alguns reforços en la plantilla que, juntament amb l’equip actual, ens permetran fer un bon paper en la temporada 2018-2019

Per la seva banda, el gerent de CONECTABALEAR, Joan Miquel, ha fet pública la satisfacció de l’empresa que representa perquè “apostam fermament per clubs com el CV Manacor, que ténen un fort arrelament social i lluiten per valors molt importants que van més enllà de l’esport”. Joan Miquel ha destacat que per CONECTABALEAR, “ha estat interessant donar suport a un equip com el masculí sénior, que ha fet una temporada tan espectacular com la pasada”.