Aquest pasat cap de setmana s’ha jugat a Valladolid el Campionat d’Espanya Aleví Masculí, amb la participació de 32 equips, entre ells el nostre equip Subcampió de Balears.

A la primera Fase els 32 equips se distribueixen en 8 grups de 4 equips cada un. El 2 primers de cada grup juguen eliminatories pels llocs del 1 al 16 i els altres 2 equips juguen pels llocs del 17 al 32.

A la primera Fase al nostre equip l’hi va tocar un grup molt fort amb el CV Almería, al final tercer classificat, el CV San Sadurniño, al final sisé classificat, i el CV Santo Domingo Petrer d’Alacant. El nostre equip va lluitar a tots els partits, pero no va poder evitar perdrer-los tots per 0-2. Al primer partit de la segona Fase el varen perdre per 1-2 amb el CV Miguelturra de Ciudad Real. El següent partit va ésser amb el CV Burgos i va arribar l’única victoria del nostre equip al Campionat. En els partits per definir el lloc del 25 al 18, el nostre equip va perdre amb el CV San Roque de Las Palmas per 0-2 i amb el CV Avilés d’Asturies per 1-2, quedant finalment a la possició 28.

El resum que podem fer és que, encara que els resultats no han acompanyat gaire, els nostres jugadors han competit a tots els partits i hauran disfrutat de participar per primera vegada a un Campionat d’Espanya.

El nostre equip estava format pels següents jugadors : Guillem Cabrer, Juan Castor, Pere Flaquer, Martí Riera i Lluc Sansó. L’entrenador va ésser Aleix Barceló.

CAMPIONAT D’ESPANYA DE SELECCIONS AUTONOMIQUES DE VOLEIBOL

Aquesta setmana, del dijous 27 al diumenge 30 de Juny, se juga a Valladolid el Campionat d’Espanya de Seleccions Autonòmiques de Voleibol Infantil i Cadet.

El CV Manacor aporta 6 jugadors a la Categoría Masculina i 5 jugadores a la Femenina.

A la Selecció Infantil Masculina els seleccionats son Juan Llull i Jaume Bosch.

A la Infantil Femenina, Antònia Amer i María Antonia Santandreu.

A la Cadet Masculina, Carles Brunet, Maçià Mestre, Tomeu Sitges i Llorenç Truyols.

A la Cadet Femenina, Natàlia Binimelis, Louise Sansó i Laura Galmés.

Desde aquesta página volem desitjar molta sort a les Seleccions Balears i especialment als jugadors i jugadores del CV Manacor.