Després de quedar cinquenes a la Lliga regular i terceres al Campionat de Mallorca, les nostres joves jugadores se han superat una vegada més i han aconseguit el Subcampionat de Balears que se va jugar a Portol, aquest passat cap de setmana.

A aquest Campionat hi varen participar el CV Portol, Campió de Mallorca, el CV Sagrat Cor de Palma, Subcampió de Mallorca, Electrocor CV Manacor, tercer al Campionat de Mallorca, i el CVCiutadella, Campió de Menorca.

El primer partit ho vàrem jugar amb el Sagrat Cor i vàrem aconseguir una important victòria per 3 Sets a 1.

El segon partit era contra l’equip organitzador, el CV Portol, un equip superior a la resta dels altres equips i que va mostrar la seva superioritat guanyant tots els partits per 3-0.

El darrer partit va ésser contra el CV Ciutadella, l’equip mes fluix del Campionat, i les nostres nines varen imposar la seva superioritat guanyant per un clar 3-0. Amb aquesta victòria, el nostre equip, que ha anat de menys a més en el seu joc durant la temporada, aconseguia el Subcampionat de Balears i la classificació per jugar el Campionat d’Espanya Infantil Femení que se jugará a Las Palmas de Gran Canaria del 15 al 19 de Maig.

Els resultats dels partits d’aquest Campionat son els següents :

Electrocor CV Manacor – CV Sagrat Cor : 3-1 (25-16, 19-25, 25-15, 25-18).

Electrocor CV Manacor – CV Portol : 0-3 (15-25, 16-25, 23-25).

Electrocor CV Manacor – CV Ciutadella : 3-0 (25-15, 25-14, 25-7).